top of page
 • Máte k dispozici ceník?
  Každá kamna, které stavíme, jsou navržena na míru danému prostoru a zákazníkovi. Proto není prakticky možné nabízet je podle ceníku, jako u sériového zboží. Ceny se odvíjejí od mnoha faktorů (velikost, typ vložky, množství a druh keramiky, kování atd.) a pohybují se v širokém rozpětí. Přibližnou cenovou nabídku Vám vždy zašleme po předběžné konzultaci.
 • Kdy oslovit kamnáře?
  V případě, že se jedná o novostavbu, je ideální kamnáře oslovit již ve fázi přípravy projektu domu, aby jej bylo možné kamnům uzpůsobit. V případě že Váš dům nebo chalupa již stoji, nejlépe 6 měsíců až jeden rok před zamýšlenou stavbou kamen.
 • Jak dlouho trvá proces od podepsání smlouvy po realizaci díla?
  Příprava na stavbu kamen pak vyžaduje dlouhodobé plánování a přípravy, které mohou trvat i několik měsíců před samotnou realizací. Je nutné s velkým předstihem objednat materiál a dohodnout výrobu kování, kachlů, dvířek a podobně (tento proces zabere 2 - 6 měsíců, u krbů je to trochu méně). Samotná stavba kamen nebo krbu trvá v závislosti na náročnosti projektu a jeho stavební připravenosti 1 - 3 týdny.
 • Je vypracování návrhu topidla zdarma?
  Konzultace a předběžný návrh rozměrů a tvarů topidla se základními informacemi jsou zdarma. Pokud si přejete získat grafickou vizualizaci Vašeho návrhu, tato služba je zpoplatněna částkou 10 000 CZK. V případě, že se nakonec rozhodnete se pro realizaci projektu s námi, bude tato částka odečtena z celkové ceny Vašeho topidla.
 • Co je to stavební připravenost? 
  Pro úspěšnou stavbu kamen je klíčové zajistit pevný základ, přívod vzduchu a postavit komín. Základy, které unesou až 3 tuny váhy kamen by měli být vyztuženy betonovou deskou, na kterou je položena hydroizolace. Přívod vzduchu, který by měl být ideálně přiveden potrubím z exteriéru nebo ze sklepa. (Některé stavby se obejdou i bez externího přívodu vzduchu, avšak je výhodou). Než se postaví kamna, musí být postaven komín. Potřebujeme vědět, kde komín bude a jakou bude mít účinnou výšku, vnitřní průřez a typ, z něho odpovídající tah komína, který je nutný pro výpočty a návrh kamen. Při konzultaci poskytneme další detaily a informace pro konkrétní situaci a potřeby.
 • Co připravit před příchodem kamnáře?
  Správná příprava před příchodem kamnáře pomůže zajistit hladký průběh stavby. Je důležité, aby stavba byla uzavřena, a k dispozici byl prostor pro materiál a nářadí. Potřebná je i dobrá přístupová cesta (zpevněna pro těžká vozidla). Také budeme potřebovat přístup k vodě a elektřině s jističem alespoň 16 A, teplotu nad 10 °C a záchod.
_MG_5183 copy.jpg
sporak 15.jpeg
bottom of page