top of page

Krby - naše realizace

Krby jsou vždy navrženy tak, aby plně vyhovovali specifickým potřebám a představám našich zákazníků. 

Chtěli byste do Vašeho domu nebo na chalupu krb?

Neváhejte nás kontaktovat, společně vybereme to nejvhodnější řešení pro Vás.
fireplace_final_01.jpg

Krby

Krb slouží k vytápění a současně plní funkci designového prvku interiéru s panoramatickým pohledem na oheň. V porovnání s kachlovými kamny dochází u krbů k rychlému náběhu tepla. Teplo se však musí udržovat častějším přikládáním.

Krby mají také nižší schopnost akumulace a přenosu tepla sáláním.

V případě nedostatku prostoru pro stavbu kachlových kamen může být dobrým kompromisem akumulační krb.

Možnosti krbů

K dispozici jsou různé druhy konstrukcí, materiálů a tvarů krbů. Povrch krbu může být omítaný nebo obložený kachlemi, kamenem, nebo také designovými omítkami. Základem jsou vždy kvalitní krbové vložky od ověřených dodavatelů, jako je Hoxter nebo Bruner.

 

Ke krbu lze postavit niku na dřevo nebo různé dekorativní police. Samotné krby mohou být vybaveny automatickou regulací hoření, což zvyšuje jejich uživatelský komfort.

Teplovzdušné krby

Teplovzdušné krby jsou účinným a cenově dostupným řešením pro rychlé vyhřátí místnosti, proto se často používají na chatách a chalupách a naopak nejsou nejvhodnější pro trvalé topení v domě.

Princip teplovzdušného krbu spočívá v tom, že ohřátý vzduch proudí ventilačními mřížkami do místnosti a poté se ochlazuje a putuje zpět do krbu. Proudění vzduchu může vířit a přepalovat prach, což může být problém pro alergiky. Navíc teplovzdušné krby vytvářejí nerovnoměrné tepelné zóny.

Akumulační krby

Topení akumulačními krby patří mezi nejekologičtější způsoby vytápění. 

Princip je podobný jako u kachlových kamen a spočívá v tom, že horké spaliny neodcházejí rovnou do komína, ale předávají své teplo do akumulačního prvku. Díky tomu lze teplotu uvolnit postupně, což zajišťuje vysokou účinnost při malé spotřebě paliva. 

Akumulační krb nevíří prach a uvolňuje příjemné sálavé teplo, a lze ho využít i pro vytápění dalších místností. Mezi nevýhody patří vyšší pořizovací náklady, které se však díky efektivnější spotřebě paliva a distribuci tepla v průběhu času vrátí.

Teplovodní krby

Teplovodní krb slouží k vytápění celého domu a ohřevu teplé užitkové vody. Krb nahřívá teplovodní výměník, ze kterého ohřátá voda putuje do akumulační nádrže. Nahřátá voda může být následně využita k ohřevu radiátorů, podlahového topení a teplé vody. Teplovodní krb lze kombinovat s dalšími systémy, jako jsou solární panely, plynové kotle, tepelná čerpadla a další.

bottom of page