top of page

Kachlové sporáky  - naše realizace

Kachlové sporáky realizujeme tak, aby plně vyhovovali specifickým potřebám a představám našich zákazníků. Pokud se vám líbí některá z našich předchozích realizací a chcete získat více informací, kontaktujte nás.

Pokud máte zájem o cenovou nabídku nebo se chcete dozvědět více o konkrétním projektu, neváhejte nás kontaktovat.
 
kamnar-a-syn-sporak.jpeg

Kachlový sporák slouží primárně k vaření, nabízí však i možnost pečení, sušení, ohřevu vody, a navíc příjemně vytápí kuchyni a přilehlé prostory. Sporák je vhodnou alternativou, jak funkčního, tak designového doplňku, který dokáže dokonale doplnit celkovou atmosféru Vašeho domu nebo chalupy.

 

Ve srovnání s kamny má kratší dobu sálání, což znamená častější přikládání, větší spotřebu dřeva i častější čištění. Na druhou stranu sálá teplo přes plotnu a troubu téměř okamžitě, a dochází tedy k rychlejšímu zahřátí okolního prostoru. 

 

Výkon kachlového sporáku může být ovlivněn různými faktory, jako je například velikost místnosti či zateplení domu. Z tohoto důvodu navrhujeme kachlové sporáky vždy na míru, s ohledem na vaše specifické požadavky a dispozice vašeho domu nebo chalupy.

Kachlové sporáky

Možnosti kachlového sporáku 

Tradiční kachlový sporák se skládá z plochy na vaření, vyrobené z oceli s nerezovým rámem, a dále kobky s troubou pro pečení. Pokud máte k dispozici dostatek místa, může být součástí sporáku i plocha k sezení či ležení.

Sporák je možné postavit i bez kopky, v takzvané stolové variantě. U stolových kachlových sporáků ja trouba umístěna pod plotnou, kde je navíc možné realizovat i menší úložný prostor na dřevo. Tato verze je nejúspornější nejen z hlediska financí, ale i z hlediska prostoru.

 

Při konstrukci pláště sporáku je možnost využít bohaté nabídky glazovaných keramických kachlů a kování.

 

Pokud byste chtěli mít možnost vychutnat si pohled na plápolající oheň, sporáky lze realizovat i s prosklenými dvířky.

bottom of page