top of page

Průběh spolupráce

Woman Studying
logo_kamnarasyn-07.png
Video Consultation
logo_kamnarasyn-07.png
krb_01_letak.png
logo_kamnarasyn-07.png
181600721_832076157395050_550503801376285868_n.jpeg
logo_kamnarasyn-07.png
kachlovy krb.jpeg
logo_kamnarasyn-07.png

2. Konzultace

3. Vypracování návrhu

4. Realizace stavby

5. Předání

1. Poptávka

logo_kamnarasyn-07.png

1. krok

Poptávka

Zadání poptávky nám poskytne představu o Vašich požadavcích a očekáváních. Pokud máte tedy zájem o kamna/sporák/krb, jednoduše nás kontaktujte telefonicky, e-mailem nebo prostřednictvím kontaktního formuláře.  Pro urychlení nám můžete již na začátku zaslat základní informace, jako jsou:

​Vaše kontaktní údaje

​​místo realizace

projekt domu

Pokud se jedná o novostavbu, poprosíme Vás o zaslání základní projektové dokumentace, u již stojících domů bude stačit aspoň orientační náčrt půdorysu.

referenční obrázek, v případě že již máte o Vašem topidle představu

Pokud ještě přesnou představu nemáte, nevadí. Rádi s Vámi vše probereme, aby byla Vaše volba co nejjednodušší.

logo_kamnarasyn-07.png

2. krok

Bezplatná konzultace

Poskytujeme bezplatné poradenství a rádi zodpovíme Vaše dotazy ohledně topení pro Váš dům nebo chalupu. 

 

Po obdržení poptávky si telefonicky nebo e-mailem upřesníme Vaše požadavky a představy, sdělíme potřebné informace a nastíníme Vám možnosti řešení a přibližné cenové rozpětí. 
logo_kamnarasyn-07.png

3. krok

Vypracování návrhu a grafická vizualizace

Pokud se po předběžné konzultaci rozhodnete pro realizaci topidla,  přistoupíme k vypracování projektu.

Nejdříve zhotovíme předběžný návrh rozměrů a tvarů topidla, se základními informacemi, který Vám zašleme ke schválení.
Následně společně doladíme detaily stavby, vybereme komponenty díla, úpravy povrchů, kachle, kování, doplňky a další.
Po doladění předběžného návrhu vytvoříme konečnou 3D vizualizaci, která nám pomůže vidět jak topidlo vypadá v prostoru.
Elektronicky Vám pak zašleme potřebnou dokumentaci spolu s konečnou cenovou nabídkou, která bude platná 1 měsíc.
logo_kamnarasyn-07.png

4. krok

Realizace stavby

Všechno ostatní je na nás. Objednáme materiál a zabezpečíme vše potřebné pro stavbu Vašeho topidla.

V dohodnutém termínu pak začneme s realizací Vašich kachlových kamen, sporáku či krbu.

logo_kamnarasyn-07.png

5. krok

Předání a servis

Po dokončení stavby Vám předáme předávací protokol a návod k použití. Společně zatopíme a poradíme Vám jak bezpečně a úsporně topit.

Naší prioritou je dodat Vám bezpečné a funkční dílo. Proto jsme tu pro Vás také po dokončení zakázky. Dohlédneme na plnohodnotné fungování Vašeho topidla a poskytneme servis a údržbu i po uplynutí záruční doby.

 • Máte k dispozici ceník?
  Každá kamna, které stavíme, jsou navržena na míru danému prostoru a zákazníkovi. Proto není prakticky možné nabízet je podle ceníku, jako u sériového zboží. Ceny se odvíjejí od mnoha faktorů (velikost, typ vložky, množství a druh keramiky, kování atd.) a pohybují se v širokém rozpětí. Přibližnou cenovou nabídku Vám vždy zašleme po předběžné konzultaci.
 • Kdy oslovit kamnáře?
  V případě, že se jedná o novostavbu, je ideální kamnáře oslovit již ve fázi přípravy projektu domu, aby jej bylo možné kamnům uzpůsobit. V případě že Váš dům nebo chalupa již stoji, nejlépe 6 měsíců až jeden rok před zamýšlenou stavbou kamen.
 • Jak dlouho trvá proces od podepsání smlouvy po realizaci díla?
  Příprava na stavbu kamen pak vyžaduje dlouhodobé plánování a přípravy, které mohou trvat i několik měsíců před samotnou realizací. Je nutné s velkým předstihem objednat materiál a dohodnout výrobu kování, kachlů, dvířek a podobně (tento proces zabere 2 - 6 měsíců, u krbů je to trochu méně). Samotná stavba kamen nebo krbu trvá v závislosti na náročnosti projektu a jeho stavební připravenosti 1 - 3 týdny.
 • Je vypracování návrhu topidla zdarma?
  Konzultace a předběžný návrh rozměrů a tvarů topidla se základními informacemi jsou zdarma. Pokud si přejete získat grafickou vizualizaci Vašeho návrhu, tato služba je zpoplatněna částkou 10 000 CZK. V případě, že se nakonec rozhodnete se pro realizaci projektu s námi, bude tato částka odečtena z celkové ceny Vašeho topidla.
 • Co je to stavební připravenost? 
  Pro úspěšnou stavbu kamen je klíčové zajistit pevný základ, přívod vzduchu a postavit komín. Základy, které unesou až 3 tuny váhy kamen by měli být vyztuženy betonovou deskou, na kterou je položena hydroizolace. Přívod vzduchu, který by měl být ideálně přiveden potrubím z exteriéru nebo ze sklepa. (Některé stavby se obejdou i bez externího přívodu vzduchu, avšak je výhodou). Než se postaví kamna, musí být postaven komín. Potřebujeme vědět, kde komín bude a jakou bude mít účinnou výšku, vnitřní průřez a typ, z něho odpovídající tah komína, který je nutný pro výpočty a návrh kamen. Při konzultaci poskytneme další detaily a informace pro konkrétní situaci a potřeby.
 • Co připravit před příchodem kamnáře?
  Správná příprava před příchodem kamnáře pomůže zajistit hladký průběh stavby. Je důležité, aby stavba byla uzavřena, a k dispozici byl prostor pro materiál a nářadí. Potřebná je i dobrá přístupová cesta (zpevněna pro těžká vozidla). Také budeme potřebovat přístup k vodě a elektřině s jističem alespoň 16 A, teplotu nad 10 °C a záchod.

Pokud jste se rozhodli realizovat  

Vaše kamna nebo krb s námi, budeme moc rádi. 

734 848 704

Vyplňte svoje údaje, a my se  Vám co nejdřve ozveme.

děkujeme

bottom of page